Sempozyuma gelecekler için ulaşım ve konaklama bilgileri

Havayolu ile ulaşım: Adana Mersin arası mesafe karayolu ile 90 kilometre civarındadır. Mersin’e ulaşım havayolu ile en kolay Adana Şakirpaşa Havaalanı üzerinden yapılmaktadır. Adana Havaalanı’ndan Mersin’e ulaşım havayolu şirketlerinin servisleri, taksi ile veya araç kiralayarak gerçekleştirilmektedir. Havaalanı servisleri ile ulaşım D400 karayolu üzerinden gerçekleşmekte ve 1.5-2 saat civarında sürmektedir.

Önemli not: Dönüş için uçak kalkış saatinden 3 saat önceki servise binmeniz gerekmektedir.

Model

Kampüse dolmuş ile gelecek olan katılımcıların Rektörlük durağında inmeleri ve Sempozyum’un yapıldığı Prof.Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi’ne yürümeleri gerekecektir.

Adana-Mersin arası karayolu ile ulaşım

Tren ile ulaşım: Bölgesel trenlerle Adana’dan Mersin’e ulaşmanız da mümkün. Bunun için önce Şakirpaşa Havaalanı’ndan Adana Tren Garı’na taksi veya toplu taşıma araçları ile ulaşmanız gerekiyor.  Tren tarifesine burada yer alan Bölgesel Trenler bağlantısında veya buradan ulaşabilirsiniz.

Otobüs ile ulaşım: Mersin Şehirlerarası Otobüs Terminali’ne otobüsle gelecek katılımcılar şehre veya Mersin Üniversitesi’ne Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin otobüsleri veya taksi ile ulaşabilirler. Otobüs seferlerinin listesini burada bulabilirsiniz.

Mersin’deki oteller:

oteller_base

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s